Facebook WhatsApp'i Resmen Satın Aldı

Yazar: Unknown Tarih: 17:20 Kategori: Yorum: Yorum Yap
Facebook'un Sahibi Mark beyfendi WhatsApp'ı 20milyar dolar inanılmaz bir ücret vererek gündeme oturdu işte o haberin detayları ;

Facebook nakit ve hisse olarak $ 19bn ( £ 11.4bn ) toplam değerinde bir anlaşma mesajlaşma uygulaması WhatsApp satın aldı .
Bu, bugüne kadarsosyal ağ devinin en büyük kazanım olduğunu .
WhatsApp fazla 450 milyon aylık kullanıcıya sahip ve metin mesajlaşma ücretleri önlemek isteyen insanlarla popüler .
Anlaşma duyuran bir açıklamada , Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg " son derece değerli " olarak WhatsApp hizmetlerini nitelendirdi.
WhatsApp kullanıcıları metin mesajlaşma ücretleri kaçınarak , internet bağlantısı üzerinden mesaj göndermek için izin verir . Şirket, şu anda bir milyon yeni kullanıcıların bir gün kaydediyor iddia ediyor .
Bir de ücretsiz model sunuyor olsa da , kullanıcıların yılda 1 $ bir abonelik ücreti şarj para yapar .
Bazı analistler, henüz iyi bir satın olduğunu kanıtlayabilir düşünüyorum nedenBBC'nin Dave Lee açıklıyorSilikon Vadisi'nin en yeni milyarderi
Satın almak içinanlaşma $ nakit 4bn ve Facebook hisselerinin yaklaşık $ 12bn - değerinde , artı daha sonraki bir tarihte WhatsApp kurucuları ve çalışanları için stok bir ek $ 3bn içerir .
Anlaşmayı tartışmak için bir konferans çağrısı , WhatsApp kurucularından Jan Koum o " bağımsız ve özerk "firma faaliyet planladıklarını söyledi. Ayrıca yönetim Facebook'un yönetim kurulu üyesi olacak .
" Biz heyecanlı ve bizdünyada daha fazla kişiye ürün getirmek devam ederken Mark ve Facebook ile ortak onur konum , " Sayın Koum bir açıklamada .
Bay Zuckerberg bir anlaşmaumudu ilk sadece 11 gün önce satışa çıkardı söyledi .Ana hikaye okumaya devam edinanalizRichard Taylor Richard Taylor Kuzey Amerika Teknoloji Muhabiri görüntü
İşte Facebook WhatsApp bunun için ödemek olmuştursaf miktarı daha sürpriz azdır aldım .
Sektör başka dotcom balonu olarak kanıtlamak olabilir ne deneyimleri gibi bazı şirketlerin şişmiş değerleme başka bir kanıt olarak$ 19bn fiyat etiketi görüyoruz .
WhatsApp genç demografik olarak önemlisi , uluslararası pazarlara Mark Zuckerberg yayılmakta vermek ve yapar . Ama daha az açıktırmaliuzun vadede kadar ekleyeceğiz olup olmadığıdır .
WhatsApp kullanıcılara yılda sadece 1 $ şarj etmek için gözle , bir reklam ücretsiz hizmet kararlılığını yineledi . Bu senaryoya göre , Facebook'ta herhangi bir finansal getiri sağlamak için büyüme yörünge devam etmek gerekir .
Ama Reklamlar Facebook'un kendi iş modeli için önemli - veaynı şekilde yeni WhatsApp kullanıcı tabanını paraya bunun içinbasınç direnmek için çok cazip ispat edebilir .
Facebook kurucusu o WhatsApp bir milyar kullanıcı var yolda olduğuna inanıyordu , ama o reklamlar mesajlaşma sistemleri para kazanmak içinen iyi yol olduğunu düşünmüyordu söyleyerek , WhatsApp adlı arayüzünde reklam yerleştirmek için hiçbir planları vardı ısrar etti .
Anlaşma kesinleşmiş sonra , Sayın Koum ve kurucularından Brian Acton Silikon Vadisi'nin en yeni milyarderi haline ayarlanır .
WhatsApp toplamda yaklaşık 50 çalışanı bulunmaktadır .milyarlarca Hortumlama
Cathy Boyle , araştırma şirketi eMarketer kıdemli analisti , WhatsApp , denizaşırı genç kullanıcı tabanı ve onun popülaritesi dahil olmak üzere reklam ötesinde çeşitli nedenlerden dolayı Facebook değerli olduğunu söyledi .
" WhatsApp aslında Facebook daha uluslararası piyasalarda çok daha fazla penetrasyon var , " Bayan BoyleBBC söyledi .
Ofirmanın satın tartışırken Facebook'un baş mali görevlisi David Ebersmantelekomünikasyon sektöründe atıfta önemli olduğunu sözlerine ekledi .
" WhatsApptelekom sektöründe [ Geleneksel SMS metin mesajlaşma ] adlı kılacakmilyarlarca sifon çalışıyor " dedi .
WhatsApp kullanıcıları ne gibi hakkında konuşmak veuygulaması hakkında sevmediğim
Ben Bajarin , Kaliforniya merkezli teknoloji danışmanları Yaratıcı Stratejileri ,anlaşma Facebook hızla büyüyen pazara girmeleri için izin verecek BBC Radyo 4 Today programı anlattı .
" WhatsApp milyar kullanıcılar doğru bir yolda olduğunu , " dedi . " Onlar katlanarak büyüyen konum - çok , Facebook çok daha hızlı .
" Facebook için bu bu ürünü paraya bile , bu Facebook kendi ekosistem içinebir sonraki milyar akıllı telefon tüketicilerin alabilirsiniz ... onlara dokunmak ve diğer yollarla onlarla meşgul bir yoldur , bir anahtar büyüme alanı sadeceFacebook platformu daha . "
Facebook hisseleri biraz kurtarmadan önce saat işlem sonrası % 5 düştü .
Önce bu edinme , Facebook'un en büyük satın alma 2012 yılında 1 milyar dolarlık için Instagram olmuştu .
Ayrıca bildirildi fotoğraf mesajlaşma servisi Snapchat kazanmak $ 3bn teklif etmişti .
Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

DMCA.com Protection Status